На днешния ден през 1977 г. ни напусна Елвис Пресли. И какво още се е случило на този ден в историята?
На днешният ден, от 1977 година насам американският щат Мисисипи чества Денят на Елвис. В родния щат на суперзвездата, се намира домът-музей на семейство Пресли,

както и най-новата статуя на рок-легендата, открита пред година.

Eто какво още се е случило на този ден в историята:
1658 г. - По идея на френския министър - кардинал Мазарини във Франкфурт на Майн е създадена Рейнската лига (1658-1667 г.).1861 г. - По време на Гражданската война между Севера и Юга в САЩ (1861-1865 г.), президентът на САЩ Линкълн забранява търговията с щатите на Конфедерацията.

1865 г. - Доминиканската република става независима от Испания държава след 5-годишно въстание.
1868 г. - Мощно земетресение, последвано от цунами, става причина за смъртта на около 70 хиляди души в Перу и Чили, от които 25 хиляди в град Арика.

1896 г. - В един от притоците на река Клондайк в Канада е открито злато, което поставя начало на Златната треска.

1936 г. - Закрити са Летните олимпийски игри в Берлин (Германия).
1947 г. - Лидерът на опозиционния блок и БЗНС Никола Петков е осъден на смърт чрез обесване.

1960 г. - Кипър придобива независимост от Великобритания.
1960 г. - Американецът Джоузеф Китингър скача с парашут от балон, намиращ се на височина 31 330 м, установявайки три рекорда - за най-голяма височина на парашутен скок, за най-продължително свободно падане и за най-висока скорост на свободно падане.

1979 г. - В София е открита първата международна детска асамблея Знаме на мира (16-25 август), заедно с това е открит комплексът „Камбаните" в едноименната местност край София.

1987 г. - Самолет McDonnell Douglas катастрофира след излитане от летището в Детройт, загиват 155 души и като по чудо се спасява 4-годишно момиче.

2006 г. - Самолет на американската авиокомпания United Airlines със 182 души на борда и 12-членен екипаж е приземен принудително на летище Logan в Бостън след избухнала по време на полет конфронтация между трима пътници и екипажа на самолета.

16 август е не само ден, в който именит певец се преселва в по-добър свят, но също и рожден ден на друга, не по-малка звезда на музикалния небосклон. На 16 август 1958 г. е родена Мария-Луиза Чиконе, световноизвестна, като Мадона.

Но преди това, през 1913 г. е роден Менахем Бегин, министър-председател на Израел, Нобелов лауреат през 1978 г.;

През 1920 г. – Чарлз Буковски, американски писател.
